4 Ocak 2016 Pazartesi

Betta Balıkları Ne yer?

Beta balıkları çok yemek ayrımı yapamayan balıklardır. Ancak bu balıklar doğal yaşamda da avlandığı için eti seven balıklardır. Beu nedenle protein ağırlıklı bir beslenme onlar için daha uygun olacaktır. İkinci dikkat etmemiz gereken nokta ise mümkünse tek çeşit yerine birden fazla çeşit yem ile beslemek ve haftada en az bir kerede balığımıza sebze (kabuğu soyulmuş haşlanmış bezelye veya ıspanak) vermektir. Aşağıda da balığımız için en çok tercih edilen ve Betaara uygun olan kuru yemler yer almakta.  1. Sera Bettagran
  2. Tetra Betta

Yazımı Paylaşmak İster Misiniz?

Benzer Yazılarım

Betta Balıkları Ne yer?
4/ 5
Oleh

2 yorum

Yorum Yap
avatar
9 Mart 2017 19:16

eti seven balık demek yanlış olur. Bettaların protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir demek daha doğru olur. ayrıca haşlanmış bezelye veya ıspanak pek çok kişi tarafından tavsiye edilse bahsettiğinizden markalar çok iyi markalardır mutlaka bunu düşünmüşlerdir. ayrıca doğal yaşamda haşlanmış bezelye veya ıspanak yiyen balık yoktur.

Cevapla
avatar
9 Mart 2017 19:36

Yani balık konusunda çok iyi değilim. Bilgileriniz için teşekkürler ama gerçi hiç bir balık zaten doğal ortamlarında bu şartlarda yapamıyorlar o yüzden doğaya yakın beslemek için bu önerilerde bulundum. Tekrar yorumunuz için teşekkür ederim.

Cevapla

Lütfen yorum yaparken yorumunuzda aktif link bulunmamasına, küfür, hakaret vb içermemesine özen gösteriniz. Aksi halde yorumunuz onaylanmayacaktır.