Siteme Kimse Girmiyor Ne Yapmalıyım? - Aliytrklkmz

Siteme Kimse Girmiyor Ne Yapmalıyım?İlk olarak neden kimsenin girmediğini tespit etmelisiniz. Eğer siteniz yeni bir site ise zaten sabırla beklemekten başka bir çareniz yoktur ki bekleyince de umduğunuzu bulursunuz yani kullanıcı girmeye başlar. Bugün ise ben uzun süredir açık ama hala girilmiyorsa o zaman neler yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

1) Temanızı sadeleştirin 

Temanızın çok karışık olması kullancıları yorar ve ne aradıklarını bulmalarını zorlaştırır bu da kullanıcıyı kaçırır 

2) Özgün İçerikler Paylaşın:

Her yerde olan yazıları paylaşıyorsanız sitenizin google'de çıkma ihtimali azalır bu da kullanıcı gelme olasılığını azaltır. Bu nedenle bulunmayan ama herkesin aradığı yazıları paylaşırsanız sitenize kullanıcı girme ihtimali artar. 

3) Reklam Yapın

Reklam deyince illahi paralı olması gerekemz sitelere girip böyle bir sitem var bir bakarmısın demek bile bir reklamdır.


4) Arkadaşlarınızı Sitenize Çekin

Arkadaşlarınızı sitenize girin tıklanma sayısı artıkça bu google'nin dikkatini çeker ve daha çok kullanıcı gelme ihtimali artar.

Yazar Hakkında:

Merhaba! Ben Ali Yatarkalkmaz. Seo, bilgisayar, otomobiller, internet vb konular üzerine yazılar yazıyorum. Sürekli yeni bilgiler öğrenmeye ve bunları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Hakkımda daha fazlası..

8 yorum

 1. ben şimdi yorum yazarken 3.maddeki gibi mi yapmış oluyorum :) neyse çok güzel bir tavsiye saolun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tam olarak öyle oluyor :). Ayrıca iyi bir de SEO çalışması yapmış oluyorsunuz. Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

   Sil
 2. Bu kadar kolay degil tabi.biraz daha uzun bilgi verseydiniz keşke.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii haklısınız fakat yazım zaten 2016 yılında yazdığım eski yazılarımdan biri. Bu konuda yazdığım güncel 2-3 yazım daha var. Onlara da bakmanız iyi olacaktır. Bu yazılardan bazılarına aşağıdan ulasabilirsiniz;
   https://aliytrklkmz.blogspot.com/2017/11/site-hitimiz-nasl-artrlr.html?m=0
   https://aliytrklkmz.blogspot.com/2017/07/kullanc-says-giderek-azalyorsa-ne-yapmal.html?m=0

   Sil
 3. gün itibarıyle 1 yılını doldurmak üzere olan blog sayfam var.. ancak ziyaretçi sayım neredeyse diplerde..
  haydi buradan bir umuttur diyerek bekleyelim.

  yaaa herruu , yaa merruu!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogunuzu severek okuyorum. Bol bol kullanıcıya ulaşırsınız inşallah kıs sürede. Bu arada diğer blogları takip edip, onlara yorum yapmak da işe yarıyor :)

   Sil
 4. Galiba belirli bir zaman ve emek gerekiyor. Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle her işte olduğu gibi bunda da bir emek gerekiyor. Yazımı beğenmenize çok sevindim :) Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil

Ne aramak istersiniz?