21 Nisan 2016 Perşembe

Linux Kullanmak Zor Mu?

  Linux deyince herkesin aklına karışık ekranlar, sürekli kod yazmamız gereken bir işletim sistemi gelmekte bu yüzden de bir çok kişi "Linux zordur ben buna hiç bulaşmayayım diyor." Halbuki bu yargı artık yanlış günlük işlemlerimizi yaparken çok daha kolay geliyor. Gerek ücretsiz olması gerekse bir çok dağıtımının olması aslında Linux'ü daha kullanılabilir yapıyor.

  Linux kullanmak ilk başta biraz karışık gelebilir. Fakat biraz alıştıktan sonra anlayacaksınız ki hiç de zor değil hatta Linux'u kurcalamak sizi eğlendirecektir. Bu nedenle bence en azından bir sanal makine uygulamasına basit bir Linux sürümü kurup (örneğin Linux Mint) deneyin. Bir fikir sahibi olun hatta beğenirseniz direk bilgisayarınıza kurup deneyin. Baktınız olmuyor çok sorunla karşılaşıyorsunuz geri eski işletim sisteminize dönersiniz.

  Özetlemek gerekirse linux zor değil günlük işleri yaparken bize birçok kolaylık sağlıyor. Mağazasından uygulama indirmek, isteidğimiz programı kurmak bir tık uzağımızda. Bu nedenle denemeli ve bence daha sonra zor mu kolay mı karar vermeliyiz.

Benzer Yazılarım

Linux Kullanmak Zor Mu?
4/ 5
Oleh

Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayınlanacaktır. Lütfen kullandığınız kelimelere ve dil bilgisi kurallarına dikkat ederek yazınız. Yorumunuzda hakaret vb içeren sözcükler kullanmamaya özen gösteriniz. :)