1 Eylül 2016 Perşembe

Seo Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?


  Seo (search engine optimization) en kısa tanımı ile "arama motoru optimizasyonu" olarak tanımlanabilir. Biraz açarsak arama motorlarının sitemizi daha hızlı keşfetmesi ve daha üst sıralarda çıkabilmemiz için gerekli çalışmalardır. Bir sitenin seo çalışması ne kadar iyi yapıldı ise arama motorlarında yükselmesi de o kadar hızlı olur bu da sitenin de aynı orantıda yükselmesini sağlar. 

Seo çalışması yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Backlink almaya çalışın. (Backlink nedir?)
  • Anahtar kelime listenizi oluşturun.
  • Site açıklamalarınızı ekleyin.
  • Forumlarda sitenizi tanıtmaya çalışın. 
  • Spam yollardan uzak durun.
  • Web sayfalarınızın hızını ve boyutunu iyi ayarlayın.
  • Yasaklanmış sitelerden backlink almayın.

Seo çalışması yapmazsak ne olur? Yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Seo çalışması yapılmaz ise arama motolarının sitemizi bulması dolayısı ile sitemizin gelişmesi yavaşlar. Çok gelişmiş bir seo çalışması yapmasak bile en azından temel bir iki işlemi halletmemiz sitemizin geleceği açısından büyük önem taşır. Seo çalışması yaparken  baclink, anahtar kelime vb. kullanmanın yanında özgün yazı yazmak ve kopyala-yapıştır içerikten uzak durmak da bir diğer önemli bu tür paylaşımlar arama motorlarından yükselmemize değil tam aksine düşmemize hatta spam olarak algılanmamıza neden olabilir. Bu nedenle düzgün bir içerik üretmeli ve bu içeriği de düzgün şekilde arama motorlarına göstermeliyiz. 

Benzer Yazılarım

Seo Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?
4/ 5
Oleh

Yorumunuz denetimden geçtikten sonra yayınlanacaktır. Lütfen kullandığınız kelimelere ve dil bilgisi kurallarına dikkat ederek yazınız. Yorumunuzda hakaret vb içeren sözcükler kullanmamaya özen gösteriniz. :)