Blogunuza Ekleyebileceğiniz Eklentiler - Aliytrklkmz

Blogunuza Ekleyebileceğiniz Eklentiler

aliytrklkmz resim İlk olarak yazıya başlamadan söyleyeyim buradaki eklentilerden bahsederken Blogger'i esas alarak yazdım.

Bloglarımızı geliştirmek ve görsel olarak biraz daha iyileştirmek için yapabileceğimiz en önemli adımlardan biride eklentiler kullanmak olacaktır. Eklentilerini yerinde ve abartmadan kullanırsak gerek kullanıcı deneyimini artıracak gerekse de bize fayda sağlayacaktır. İlk olarak eklentilerin faydalarından bahsetmek gerekirse;


 1. Kullanıcıların dikkatini çeker,
 2. Son yorumlar vb eklentisi sayesinde kullanıcıların sitede geçirdikleri süre atar,
 3. İnsanlara kullanım kolaylığı sağlar,
 4. Görsel olarak sitenizin gelişmesini sağlar,
 5. Fonksiyonellik sağlar,
 6. İnsanların yazınızı okuma sayısını artır.
Peki ya bunları nasıl yapar?
Aslında bunun cevabı çok kolay sitenize Google vb. arama motorlarından gelen kullanıcılar son yorumlar, en çok okunan yazım vb gibi eklentiler sayesinde diğer yazılarınızı görecek bu sayede hem sitede geçirdiği süre artacak hem de daha çok yazınızı okumuş olacaktır.

Gelelim şimdi asıl kısma hangi eklentileri kullanabiliriz?
 1. Son yorumlar eklentisi,
 2. En çok okunan yazım eklentisi,
 3. İletişim formu eklentisi,
 4. Rastgele yazı eklentisi,
 5. Blog arşivi,
 6. Hakkımda kısmı
Bunlar ekleyebileceğiniz ve eklediğiniz taktirde de dikkat çekecek olan eklentilerdir. Başta da belirtiğim gibi eklenti kullanımı her ne kadar iyi olsa da sayısı abartılırsa bir karışıklılığa neden olabilir ve fayda sağlamasını beklerken birden zarara dönüşebilir. Bu nedenle eklentileri kullanırken dikkatli olmalı ve her zaman okuyucunun dikkatini çekmeyi, onun işini kolaylaştırmayı ilk görev olarak görmeliyiz.

Yazar Hakkında:

Merhaba! Ben Ali Yatarkalkmaz. Seo, bilgisayar, otomobiller, internet vb konular üzerine yazılar yazıyorum. Sürekli yeni bilgiler öğrenmeye ve bunları sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Hakkımda daha fazlası..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ne aramak istersiniz?