15 Tatil (sömestr) Nasıl Değerlendirilmeli ~ Aliytrklkmz

15 Tatil (sömestr) Nasıl Değerlendirilmeli

  Çok uzun olmasa da bir tatil önümüzde. Bu tatili bir çok farklı şekilde değerlendire biliriz. Ben ise size genel kavramlar ile neler yapabileceğinize değinmeye çalışacağım.

Tatilin Tadını Çıkarın:

Tatilin tatil olduğunu unutmayın ve bu ara tatilin tadını çıkarı. Gezin, eylenin, yapmak istediklerinizi yapın, bilgisayarla oynayın. Kısaca okul açıkken yapamadığınız ne kadar şey varsa onları yapın. Bu kısa tatilde biraz keyfinize bakın.

Dersleri Unutmayın:

"Zaten on beş günlük tatil ne dersi be" dediğinizi duyar gibiyim ama unutmamalıyız ki okul bizi bırakmıyor. Mecburen bu derslere devam etmek zorundayız. Bu nedenle ufak ufak gelecek dönem ne yapacağız? geçen dönem neler işlemiştik? bunlara bakmak sizi yeni döneme daha iyi hazırlar. Tatilde hiç ders çalışmasanız bile bir kaç sayfa kitap okumanız bile size büyük fayda sağlayacaktır. Bu nedenle asla aman demeyin az da olsa derslerinizi çalışın. 

Tatile Fazla Alışmayın:

Bunun yaz tatili olmadığını iki hafta sonra okulunuzun devam edeceğini unutmayın. Tatile kendinizi çok kaptırıp uyku düzeninizi vb bozmayın. Bu kısa aralığın kendinizi salma zamanı değil sadece biraz dinlenme zamanı olduğunu her zaman aklınızda bulundurun. 


Sonraki
« Prev Post
Önceki
Sonraki »

2 Yorum yapılmış sizde yorum yapmak istermisiniz?
  1. Bakıyorum okullarda 15 tatilde bile çocuklara test kitapları aldırıyorlar yapmayın öğretmenler bu çocukları at yarışı gibi kullanıyorsunuz. Etmeyin yaşayan robotlar üretiyorsunuz çocuklar tatilde tatil yapmalı eğitim zamanında ders yapmalı çocukların tatilini almayın elinden. Saygılar fakir yazar.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısınız. Artık herkesin amacı çalışıp bir şeyler kazanmak oldu. Günü yaşamayı herkes unuttu. Gerçi yaşamak için de çalışmaktan başka çare yok o da ayrı.

      Sil