İso Dosyasını Usb'ye Yazma

İso Dosyasını Usb'ye Yazma

İso dosyasını Usb'ye yazmak için İso to Usb adlı tamamen ücretsiz olan programı kullanacağız. Programı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Daha sonra;
1- İlk olarak programı açıyoruz ve İso File kısmında yer alan "Browse" seçeneğini seçiyoruz. 
2- Daha sonra açılan pencereden yazdırmak istediğimiz iso dosyasını seçiyoruz. Ben örnek olarak Windows 7 iso dosyasını kullanacağım. Siz hangi iso dosyasını yazdırmak istiyorsanız onu seçin ve "Aç" seçeneğine tıklatın.3- Daha sonra USB Drive  kısmından yazdırmak istediğimiz Usb belleiğimizi seçiyoruz. 4- Daha sonra bir alt kısımda Usb'yi hangi formatta biçimlendireceği ve adının ne olacağını soruyor. Format olarak Fat32'yi seçiyoruz. Usb ismini ise istediğiniz gibi yazabilirsiniz. 
5- Bir alt kısımda yer alan "Bootable, only supports Windows bootable ISO image" kısmına eğer Wİndows iso dosyasını usb'ye yazdırmaya çalışıyorsanız tik işaret ile işaretliyorsunuz. Bu usb belleğinizin önyüklenebilir olmasını sağlayacak.
6- Daha sonra en altta yer alan "Burn" tuşuna basıyoruz. 
7- Son aşamaya geldik bize Usb belleğimizin içindeki her şeyin silineceğini söylüyor. (Usb'niz içinde önemli verileriniz varsa mutlaka yedeğini alın). Buna "Evet" diyerek devam ediyoruz. Bu aşamadan sonra sadece bekliyoruz ve İso dosyamızı Usb belleğimize yazdırmış oluyoruz. 2 yorum :

  1. Yararlı bilgileriniz için teşekkür ederim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İşinize yaradı ise ne mutlu bana. Yorumunuz için teşekkür ederim.

      Sil