7 Nisan 2019 Pazar

Wordpress'e Geçmekten Neden Vazgeçtim?


WordPress'e geçmek için büyük bir çaba sarf edip haftalardır uğraşıyordum fakat gördüm ki 420 Yazı olup 3 yıllık bir blog olunca Blogger'den Wordpress'e geçmek hiç de kolay olmuyormuş.  Özellikle resimler ve etiketler konusunu halletmek neredeyse imkansız oluyor. Her türlü aktarma aracını denemiş olsam da  tam düzgün aktarabilen hiç bir yazılım çıkmadı. Özellikle resimler konusunda büyük bir sıkıntı oluştu. 420 yazıda toplam 600'ün üstünde resmi de tek tek yeniden düzenlemek açıkçası bana fazla geldi ve bu macerayı daha fazla uzatmadan yeniden Blogger'e döndüm.

Neden WordPress'e Geçmiştim?

Yazarlık yaptığım bütün siteler WordPress kullanıyor. Bu nedenle WordPress konusunda kendimi biraz daha geliştirmek istemiştim. Bunun dışında üyelik sistemi ve eklentiler konusunda da WordPress'in çok önde olmasından dolayı geçiş yapacaktım. Fakat bundan vazgeçtim ve yeniden Blogger'e döndüm. Kendimi geliştirmek için de Aldığım Hosting'e birde kimsenin bilmediği bir domainimi bağladım ve çalışmalarıma orada devam edeceğim. Fakat o siteme hiç bir zaman paylaşmayacağım yani tamamen benim oyun parkurum olacak. :)

Bundan Sonra Ne Yapacağım?

Bundan sonra gördüm ki farklı bir platform artık benin için imkansız bu nedenle Blogger'i olabildiğince geliştirerek devam edeceğim. Blogumda çok daha farklı kategorilerde yazı oluşturmaya başlayacağım, çok daha hızlı açılan, çok daha fazla içerik olan, içeriklerin kalitesi artmış olan bir blog ile sizlerle yazılarımı paylaşmaya devam edeceğim :)

Benzer Yazılarım

Wordpress'e Geçmekten Neden Vazgeçtim?
4/ 5
Oleh

8 yorum

 1. Paylaşım sayısı fazla olan kişilere tavsiye etmiyoruz . WordPress'e sıfırdan başlamak iyidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende tecrübe ederek öğrenmiş oldum bunu. Teşekkür ederim yorumunuz için.

   Sil
 2. Geçiş gerçekten baya zahmetli benim işlerimden kaynaklı da olarak neredeyse hafta Tekno Mercek kullanım dışı kaldı. Ama bloggerdan aldığımın çok çok fazlasını alıyorum ve çok kullanışlı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarlık yaptığım diğer sitelerde de denemelerimi yaptığım Wordpress sitemde de hala büyük bir farklılık göremedim açıkçası :) Yorumunuz için teşekkür ederim ederim.

   Sil
 3. alışamamıştım görünüme zaten iyi oldu iyi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) beğenen birini görmek güzel:) yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil


EmoticonEmoticon